Okolica i atrakcje

Cerkiew w Chyrowej

400 metrów

Datowana na XVIII wiek cerkiew Opieki Bogurodzicy w Chyrowej przekształcona w 1947 roku na kościół katolicki. W pięknym drewnianym budynku znaleźć można cudowny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który według przekazów sam, dostał się z Węgier do Chyrowej i znalazł się na jednym z drzew.

więcej informacji

Muzeum historyczne w Dukli

8 kilometrów

Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy z II połowy XVIII wieku, w którym mieści się Muzeum Historyczne, jest najokazalszym obiektem w pejzażu architektonicznym Dukli. Znajdziemy tutaj przede wszystkim eksponaty militarne związane z walkami o przełęcz dukielską z czasów Drugiej Wojny Światowej, a także stałą wystawę przedstawiającą historię Dukli oraz jej okolic.

więcej informacji

Stok narciarski Chyrowa Ski

300 metrów

Naśnieżany, oświetlony i ratrakowany stok o szerokości 130 metrów. Należy do najszerszych stoków narciarskich w Polsce, jest wyposażony w 3 nowoczesne wyciągi orczykowe, można także skorzystać z oferty profesjonalnych instruktorów narciarskich.

więcej informacji

Wodospad w Iwli

2 kilimetry

Wodospad na potoku Iwielka (Iwiełka), który znajduje się w miejscowości Iwla. Jest najbardziej znanym oraz największym wodospadem Beskidu Niskiego. Wodospad w 2002 roku, na wniosek Nadleśnictwa Dukla, został uznany przez wojewodę podkarpackiego za pomnik przyrody. Prowadząca nad wodospad ścieżka nie jest oznakowana, ale być może dzięki temu na miejscu zwykle można rozkoszować się w samotności niezmąconym niczym szumem wody i śpiewem ptaków.

więcej informacji

Klasztor oo Bernardynów w Dukli

8 kilometrów

Powstały w 1741 roku klasztor jest głównym miejscem kultu św. Jana z Dukli, świątobliwego zakonnika bernardyńskiej prowincji z XV w. Po II wojnie światowej zostały tu przewiezione ze Lwowa główne relikwie Świętego. Od 2009 r. kościół cieszy się statusem sanktuarium na prawach diecezjalnych.

więcej informacji

Uzdrowisko Iwonicz Zdrój

25 kilometrów

Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk znane od 1578 roku. Atrakcją architektoniczną centrum miasta są drewniane wille i pensjonaty z XIX wieku, które wzorowano na modnym w tym czasie budownictwie uzdrowiskowym Szwajcarii. Iwonicz-Zdrój jest dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego, słynie przede wszystkim ze zdrowotnych właściwości dostępnych tutaj wód mineralnych.

więcej informacji

Cerkiew w Olchowcu z zabytkowym mostkiem

8 kilometrów

Cerkiew Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja z Myr Licejskich do Bari w Olchowcu. Parafialna cerkiew greckokatolicka znajdująca się w Olchowcu, wzniesiona w 1934 roku. Została wpisana na listę zabytków w 1993 roku i włączona do podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej. Cerkiew jest otoczona kamiennym murem, prowadzi do niej kamienny mostek, będący unikatem na Łemkowszczyźnie i zabytkiem.

więcej informacji